Ministerstwo potwierdza budowę odcinka S7

258

W piątek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło, jakie drogi zaplanowane są do realizacji w najbliższej przyszłości. Na tej liście znalazł się odcinek S7 z Grójca do lotniska Chopina w Warszawie.

Minister Andrzej Adamczyk przedstawił Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Zapowiedział „drogową ofensywę”, w ramach której do końca roku ogłoszonych ma zostać 15 przetargów.
Wśród nich znalazły się 3 odcinki trasy S7 od obwodnicy Grójca do warszawskiego lotniska. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami udzielonymi nam przez Małgorzatę Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dokumenty przetargowe miały zostać przekazane wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert w lipcu tego roku.
W ministerialnym dokumencie jako datę zaproszenia do składania ofert wpisano 22-26 września. Rozstrzygnięcie przetargów (odrębnego na każdy z trzech odcinków) planowane jest na kwiecień 2017. Prace miałyby się zakończyć w listopadzie 2020 roku. W sumie nowa droga ma liczyć 28,3 km.