Miliony litrów odpadów chemicznych

0
2027

Policja ujawniła dwa nielegalne składowiska odpadów chemicznych. Beczki znaleziono w gminach Prażmów i Konstancin-Jeziorna.

Piaseczyńscy policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych. O znalezisku powiadomiono straż pożarną i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie. Policjanci ostrzegają właścicieli działek, hal i pomieszczeń gospodarczych przed nieuczciwymi najemcami.

fot. KPP Piaseczno

– Ujawnione chemikalia w gminach Prażmów i Konstancin-Jeziorna to miliony litrów płynów. Koszty utylizacji tych odpadów mogą ponieść teraz właściciele nieruchomości – mówi rzecznik KPP w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki. – Składowanie odpadów chemicznych w miejscach do tego niewyznaczonych stanowi zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego. To nieodpowiedzialność i przestępstwo – podkreśla.

fot. KPP Piaseczno

Policjanci z Konstancina-Jeziorny, prowadząc zupełnie inną sprawę w miejscowości Habdzin, ujawnili składowisko odpadów chemicznych. Na terenie działki składowanych jest osiemdziesiąt siedem 1000- i 200-litrowych pojemników z chemikaliami. Kilka dni wcześniej policjanci z piaseczyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją weszli na teren gospodarstwa pod Prażmowem, gdzie znaleziono 2000 beczek. Każda z zawartością około 1000 litrów nieznanej substancji. Telefon do „przedsiębiorcy”, który wynajął gospodarstwo, nie odpowiada.

fot. KPP Piaseczno

– W obu miejscach współpracujemy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska. Pobrane zostały próbki ujawnionych substancji do badań. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury ustalają, skąd i przez kogo odpady trafiły w te miejsca – mówi Sawicki. – Osoby posiadające wiedzę w tej sprawie prosimy o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie (tel. 47 72 45 213) lub z komisariatem policji w Konstancinie-Jeziornie tel. (47 72 45 861).

Policjanci ponownie apelują do mieszkańców, by wynajmując pomieszczenia gospodarcze czy też działkę, zapoznali się z dokumentacją dotyczącą działalności gospodarczej najemcy oraz celem, który zamierza realizować na terenie danej nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię