Mieszkańcy pieką ciasta dla pracowników szpitala

0
1479

Mieszkańcy zorganizowali akcję pieczenia ciast dla pracowników piaseczyńskiego szpitala. Pierwsza porcja słodkości trafiła już do szpitala św. Anny.

Pomysł narodził się po tym, jak pojawiła się informacja o przekształceniu piaseczyńskiej placówki w szpital zakaźny. Wprawdzie ostatecznie otwarto w nim jeden oddział covidowy, ale inicjatorzy podtrzymali gotowość wsparcia pracowników szpitala.
– Jego pracownicy przez 24h na dobę z ogromnym zaangażowaniem i ofiarnością niosą pomoc chorym na Covid-19. Pokażmy im, że to doceniamy, pomóżmy im przygotowując słodki poczęstunek – dodający energii do walki z pandemią – czytamy w zorganizowanym na facebooku wydarzeniu. – W kwietniu szyliśmy maseczki dla pracowników szpitala, teraz upieczemy dla nich ciasto! Niech to będzie nasze: dziękuję, trzymajcie się, jesteśmy z Wami!
W akcję „Ciasto dla medyka” włączyli się między innymi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, która przygotowała drożdżowe bułeczki i radny Piotr Sędziak, który upiekł rogaliki.
fot. facebook/Hania Kułakowska-Michalak
Organizatorzy zaprosili chętne osoby do przywiezienia ciast i ciasteczek we wtorek 17 listopada.
– Jeśli nasza akcja spotka się z dużym odzewem, będziemy chcieli nadać jej charakter cykliczny, by trwała do czasu powrotu do normalności – czytamy w zapowiedzi. Organizatorki, panie Ewa Piasek-Chojnacka i Kamila Klich zaoferowały również odebranie ciast wcześniej od osób, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjechać pod szpital.
Pierwsza partia słodkiego wsparcia trafiła już do szpitala. W pierwszej kolejności z wypieków mają skorzystać pracownicy oddziału covidowego, ale dzięki zaangażowaniu mieszkańców, na pewno pyszności wystarczy i dla reszty personelu piaseczyńskiego szpitala.

Czytaj także: Rusza oddział covidowy w szpitalu w Piasecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię