Miasto stanęło

0
411

Od poniedziałku miasto znowu stoi, a to z powodu zamknięcia ul. Sierakowskiego. Może stanąć jeszcze bardziej, kiedy PKP zamknie przejazd na Orężnej. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
O tym, że Sierakowskiego będzie musiała być zamknięta z powodu przebudowy Kanału Piaseczyńskiego, wiadomo co najmniej od roku. Wiemy także, że przejazd na Orężnej prędzej czy później zostanie zamknięty na dwa tygodnie.
– Prace modernizacyjne na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Orężnej i Jana Pawła II będą kontynuowane po uruchomieniu i włączeniu do ruchu wiaduktu na Al. Kalin – mówi nam Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK SA.
A miasto już stoi. Mieszkańcy od soboty w komentarzach w Internecie pytają, czy nie można wprowadzić dwukierunkowego ruchu na ulicy Kościuszki.
– Zaproponowana przez wykonawcę organizacja ruchu powoduje, że ruch z Kilińskiego jest kierowany na Wojska Polskiego, która w rezultacie stoi w korku. Na posiedzeniu kierownictwa zawnioskowałam o zmianę obecnej organizacji w taki sposób, aby na czas robót (2 miesiące) wprowadzić ruch dwukierunkowy na ulicy Kościuszki (na odcinku od Nadarzyńskiej do Chyliczkowskiej lub przynajmniej do przeskoku na wysokości Urzędu Gminy) – napisała we wtorek na swoim profilu na Facebooku Magdalena Woźniak, radna Rady Miejskiej. – Wydział UDiT ma w trybie cito przygotować propozycję, a dodatkowo rozważyć wprowadzenie dwukierunkowości na ul. Kościelnej. Czekamy na decyzję – dodała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię