Maturzystki na medal

0
1295

Dwie absolwentki IV LO im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie znalazły się w gronie 25 najlepszych maturzystów w Polsce.

 Agnieszka Karpacz i Magdalena Murawska to tegoroczne absolwentki liceum przy ul. Chyliczkowskiej. Znalazły się w wąskim gronie uczniów, którzy zdobyli najwyższe wyniki z matur w 2019 roku i zostały laureatkami VI edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.

– Kryteria są bardzo wyśrubowane – przyznaje dyrektor IV LO im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie Barbara Chwedczuk. – Uczeń musi zdać wszystkie egzaminy maturalne na minimum 90% i chociaż jeden na 100%. Pod uwagę branych jest 5 egzaminów obowiązkowych i dwa na poziomie rozszerzonym – wyjaśnia. Barbara Chwedczuk oraz członek Zarządu Powiatu Ewa Lubianiec towarzyszyły wyróżnionym uczennicom podczas piątkowej gali wręczenia nagród w Gdyni.

– To naprawdę duże wyróżnienie, zwłaszcza, że mówimy aż o dwóch uczennicach z jednej szkoły w gronie wyróżnionych 25 osób z całej Polski. A maturę w tym roku zdawało ponad 247 tys. uczniów – podkreśla z dumą dyrektor LO. – Tegoroczne matury poszły nam bardzo dobrze, a uczniowie z sukcesami dostawali się na wybrane studia – podkreśla. „Maturzystki na 100%” będą studiowały od października na Uniwersytecie Warszawskim. Wybrały filologię polską oraz filologię angielską.

Gratulujemy nagrodzonym absolwentkom piaseczyńskiego liceum oraz nauczycielom i dyrekcji szkoły kolejnego sukcesu.