Maseczki dla potrzebujących

0
2501

Gmina Piaseczno rozdaje maseczki mieszkańcom. Urząd wspiera też najbardziej potrzebujących, w tym osoby przebywające na kwarantannie oraz seniorów.

Gmina Piaseczno zakupiła środki ochrony osobistej, czyli maseczki, żele i rękawiczki, które są przekazywane na bieżąco wszystkim pracownikom i wolontariuszom, którzy udzielają pomocy czy wsparcia mieszkańcom.

W piątek 3 kwietnia na Miejskim Targowisku urząd rozpoczął akcję przekazywania mieszkańcom maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Urzędnicy rozdali 800 sztuk maseczek w raz z instrukcją.

– W sobotę 4 kwietnia harcerze oraz strażacy z OSP będą wręczać maseczki w godzinach 10-13 osobom starszym. Wolontariusze rozlokowani będą w popularnych lokalizacjach przy sklepach i aptekach – informuje Urząd Gminy. – Dzięki wspaniałej postawie naszych mieszkańców, którzy szyją maseczki zabezpieczona została załoga szpitala św. Anny w Piasecznie, ale również Piaseczyński ZOZ, Strażacy i Policja.

Z kolei pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Piaseczno zabezpieczają najpilniejsze potrzeby rodzin przebywających na kwarantannach domowych. Dotychczas udzielono wsparcia w postaci dostarczenia podstawowych środków żywności 18 rodzinom.
– Akcja pomocy osobom starszym jest bardzo sprawnie realizowana przez MGOPS przy współpracy z harcerzami z ZHP i ZHR oraz wolontariuszami. Do dziś takiego wsparcia udzielono 68 osobom, pomagając w zakupie artykułów spożywczych, przemysłowych, wykupieniu lekarstw, wspierając w załatwieniu spraw urzędowych czy wyprowadzając na spacer psa – czytamy w komunikacie. – Ze specjalnej infolinii, przy której dyżurują psycholodzy skorzystało 15 osób.
Ponadto ośrodek udzielił wsparcia najbardziej potrzebującym mieszkańcom, o niskich dochodach, w postaci artykułów spożywczych pochodzących z Banku Żywności. Wydano w tej formie 1030 kg żywności.