Majaland – nowy park rozrywki pod Warszawą. Kiedy otwarcie?

0
11845

Po drugiej stronie Wisły trwa budowa parku rozrywki poświęconego Pszczółce Mai. To drugi Majaland w Polsce.

Inwestycja belgijskiej spółki Plopsa rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Park rozrywki Majaland powstaje w Góraszce przy węźle nowej drogi ekspresowej – S17. Licząca 28 ha działka kupiona przez Ceetrus Polska jest przeznaczona na budowę centrum handlowo-rozrywkowego. Inwestor część sprzedał Belgom, którzy właśnie budują park rozrywki poświęcony bohaterom „Pszczółki Mai”.

park rozrywki, Majaland, Góraszka, Pszczółka Maja
fot. Majaland Kowanty

Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Ze względu na oddany do użytku Most Południowy, dojazd do nowego parku rozrywki z naszego powiatu będzie stosunkowo szybki i łatwy.

Czytaj także: Food trucki wracają do Konstancina-Jeziorny

park rozrywki, Majaland, Góraszka, Pszczółka Maja
fot. Majaland Kowanty

Goście Majalandu Góraszka mogą liczyć między innymi na rollercoaster, Tańczącą Fontannę, Park Ruchu Drogowego, wodny plac zabaw czy karuzele „Podniebny Lot” i „Super Odrzutowce” związane z tematyką lotniczą. Teren na którym powstaje park rozrywki stanowił bowiem niegdyś lądowisko dla samolotów i odbywały się tu słynne pikniki lotnicze. Część atrakcji zlokalizowanych będzie pod dachem, a część na świeżym powietrzu.

park rozrywki, Majaland, Góraszka, Pszczółka Maja
fot. Majaland Kowanty

Jak mniej więcej może wyglądać nowy park rozrywki można się przekonać odwiedzając pierwszy Majaland w Polsce, który powstał w Kownatach w woj. lubuskim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię