Ma być bezpieczniej

563

Gmina chce wziąć na siebie ciężar przygotowania projektu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Wojska Polskiego.

Niestety samo skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 721 z pozostającą w zarządzie powiatu ul. Wojska Polskiego nie zostało objęte przebudową w trakcie prowadzonej ostatnio inwestycji. Niebezpieczne od zawsze, teraz, gdy ul. Okulickiego stała się dwupasmowa, wydaje się jeszcze trudniejsze do pokonania. Plany przebudowy całego skrzyżowania ul. Okulickiego z ul. Puławską są ciągle w fazie odległych planów, wobec tego gmina zdecydowała się podjąć kroki zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na jednym z ważniejszych skrzyżowań w mieście, na którym notorycznie dochodzi do kolizji.

Rada Gminy podjęła więc decyzję o pomocy rzeczowej dla samorządu województwa polegającej na przygotowaniu projektu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul Okulickiego i Wojska Polskiego. Piaseczno zamierza na ten cel przeznaczyć 100 tys. złotych w przyszłorocznym budżecie. Teraz pozostaje podpisać stosowną umowę z Województwem Mazowieckim i przystąpić do projektowania.

Oczywiście droga do realizacji samej przebudowy jeszcze daleka.