Lodowata Niedziela wydarzeniem roku

0
360

W ubiegłą niedzielę, na Górkach Szymona, miało miejsce niezwykłe wydarzenie, utworzone w niezwykłej sprawie, którego efekt także okazał się niezwykły.
– Zaczęło się od pomysłu zbiórki prywatnej przy okazji coniedzielnego morsowania – mówi nam Kamila Góreczny z grupy Morsy z Piassecziussets.
Prywatna zbiórka przy okazji pojedynczego zanurzenia się w zimnej wodzie zamieniła się w wydarzenie, jakiego Górki Szymona jeszcze nie wdziały. W jego trakcie przewinęło się ponad 1 000 uczestników, przyjechała ponad setka morsów z Piaseczna, Tłuszcza, Wołomina i Zielonki, a na terenie pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy. Gmina Piaseczno, GOSiR i Starostwo Powiatowe objęły imprezę patronatem. Do organizacji włączył się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, wielu sponsorów i ludzi, którzy po prostu chcieli pomóc. Komu?
O Alicji pisaliśmy w zeszłym tygodniu. 10-miesięczna dziewczynka, która wciąż śpi, choć nie wiadomo z jakiego powodu. Jej rodzice potrzebują pieniędzy na diagnozę i leczenie. To wiąże się m.in. z wyjazdem do kliniki w Monachium. Tata Alicji od zeszłego roku jest piaseczyńskim morsem, dlatego znajomi chcieli mu trochę pomóc.
Pomogli, ale nie trochę.
Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w niedzielę udało się zebrać 45 319,50 zł.
– Do tej pory nie możemy uwierzyć, że to, co wydarzyło się na Górkach Szymona, nie było marzeniem sennym Alicji, tylko działo się naprawdę! To niesamowite jak dużo ludzi o wspaniałych sercach przyszło, aby wspomóc naszą córeczkę w walce o zdrowie. W imieniu Alicji dziękujemy wszystkim gościom, organizatorom i wolontariuszom za ten wspaniały piknik – powiedzieli nam Żaneta i Tomek Rowińscy, rodzice Alicji. – Mamy nadzieję, że kiedyś razem z naszą córeczką będziemy mogli wziąć udział w podobnej akcji, ale już jako wolontariusze – dodali.
Jeżeli chcą Państwo pomóc Alicji i jej rodzicom, mogą Państwo dokonać wpłat:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, w tytule: 30325 Rowińska Alicja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
A także przekazując 1% podatku, wpisując do PIT nr KRS 0000037904, cel szczegółowy 30325 Rowińska Alicja i zaznaczając X w polu „wyrażam zgodę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię