Wysoka kara za nieuzasadnione wzywanie pomocy i brak maseczek

0
504

Trzech 18-latków w nocy bezpodstawnie wzywało pomocy. A dodatkowo nie mieli maseczek. Policjanci ukarali ich mandatami o wartości 3 tysięcy złotych.

Trzech młodych mężczyzn postanowiło sprawdzić reakcję policjantów na wołanie o pomoc.

– Było tuż po godzinie 2.00 w nocy, gdy policyjny  z komisariatu z Lesznowoli, którzy pełnili służbę na terenie gminy, usłyszeli wołanie o pomoc – relacjonuje nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik piaseczyńskiej komendy. – Głosy dobiegały zza jednej ze stacji paliw znajdującej się przy drodze krajowej numer 7. Kilka męskich głosów na przemian wzywało pomocy, wielokrotnie padało również słowo „ratunku”.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku z którego dochodziło wołanie. Okazało, się że trzech młodych mężczyzn próbowało urządzić sobie zabawę i sprawdzić reakcję policjantów. Podjęli próbę ucieczki, lecz po chwili cała trójka 18- latków znalazła się w rękach funkcjonariuszy.

– Nie ma naszej zgody na taki zachowanie – podkreśla Sawicki. – Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi, zarówno za nieuzasadnione wezwanie, jak i za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania nosa i ust. Ten wybryk kosztował ich łącznie 3 000 złotych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię