Kiss&Ride przy szkole w Łazach

0
422

Radni wnioskują o utworzenie specjalnych miejsc do zatrzymywania się przy szkole w Łazach. Ma to rozwiązać poranne problemy z korkami przy szkole.

Klub Radnych Wspólnie dla Lesznowoli skierował do wójt gminy interpelację w sprawie utworzenia strefy Kiss&Ride przy szkole w Łazach. Podkreślają, że każdego ranka na ul. Słojewskiego tworzy się sięgający ronda przy cmentarzu korek, ponieważ rodzice przywożący swoje dzieci do szkoły usiłują wjechać na zatłoczony parking, by zatrzymać się na chwilę w celu wypuszczenia dziecka z samochodu.

Oczywiście nie brakuje takich, którzy zatrzymują się na ulicy pod samą bramą szkoły skutecznie tamując ruch i powodując niebezpieczne sytuacje drogowe. Na ten problem rodzice uczniów zwracają uwagę od lat. Zdaniem trójki lesznowolskich radnych, utworzenie strefy K&R pozwoli rozwiązać ten problem i znacząco poprawi bezpieczeństwo dzieci.

– Ważnym założeniem tej strefy są dwie zasady, że można się zatrzymać nie dłużej niż na 2 minuty i nie służą one jako parking – piszą radni Małgorzata Bobrowska, Łukasz Grochala i Krzysztof Łupiński w interpelacji.

W odpowiedzi na interpelację, zastępca wójta Mirosław Wilusz zapowiedział, że w styczniu br. zaproponowany zostanie termin spotkania w celu przeprowadzenia konsultacji połączonych z wizją w terenie.

– Po spotkaniu będzie wykonany wstępny projekt organizacji ruchu wskazujący lokalizację proponowanego rozwiązania – napisał Wilusz pod koniec grudnia 2021 r. Niewykluczone więc, że w niedalekiej przyszłości na parkingu przy szkole specjalne miejsca do zatrzymania się i wypuszczenia dziecka z samochodu, zaczną funkcjonować przy szkole w Łazach. Warto przypomnieć, że w ostatnie wakacje Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie utworzenia m.in. przy tej szkole strefy płatnego parkowania. Pomysł ten nie został do tej pory zrealizowany. Zapytaliśmy gminę o to czy i kiedy zamierza wdrażać realizację tej uchwały, ale na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Czytaj także: Płatne parkingi przy szkołach. Nauczyciele nie zapłacą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię