Lepsze szkło czy plastik?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie szkoły w Łazach zorganizowali debatę oksfordzką na temat ekologii.

 

Zważywszy na wiek uczniów, poziom debaty zaskoczył obecnych na sali ekspertów. Dyskusja była podsumowaniem projektu edukacji ekologicznej, zorganizowanej przez fabrykę McCormick oraz Interseroh „Od ziarenka do słoika – szkło jako surowiec”. Tuż przed majówką uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Łazach, podczas debaty oksfordzkiej, sprawdzali tezę: „Do pakowania żywności opakowania szklane są lepsze od tych z tworzyw sztucznych”.

Obie strony przedstawiały na tyle solidne argumenty przemawiające za opakowaniami szklanymi (m.in. estetyka i elegancja, zdrowie, możliwość wielokrotnego użytku) oraz tymi z tworzyw sztucznych (m.in. lekkie, nietłukące się, estetyczne dzięki szerokiej gamie kolorów i kształtów), że obserwatorzy mieli niełatwe zadanie. Ostatecznie szala przechyliła się na stronę „propozycji”, czyli zwolenników opakowań szklanych, których argumenty przekonały większą część widowni.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: przedstawiciele władz gminy, specjaliści od gospodarki odpadami. W roli ekspertów wystąpili specjaliści ds. jakości z firmy McCormick & Company. W ramach projektu zostały też przeprowadzone z uczniami zajęcia tematyczne oraz spotkanie z Krzysztofem Hornickim, Ekspertem ds. Ochrony środowiska z firmy Interseroh, zajmującej się recyklingiem.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama