Lepsza droga do Okrzeszyna

0
642

Powiat kończy przebudowę drogi łączącej Bielawę z Okrzeszynem. W przyszłym roku planowana jest budowa chodnika w Okrzeszynie.

Jak informuje starosta Ksawery Gut, prace przy przebudowie drogi powiatowej z Bielawy do Okrzeszyna dobiegają końca. Powiat wykonał nową nawierzchnię jezdni oraz poboczy.

– Nowa jezdnia po obu stronach będzie miała również asfaltowe pobocza, po których będą mogli poruszać się piesi i rowerzyści – mówi Gut.

Inwestycja cieszy mieszkańców, ponieważ czekali na „ucywilizowanie” drogi od kilku lat. Skarżą się jednak na uciążliwości związane z prowadzeniem prac, a przede wszystkim brak informacji o tym, że droga okresowo jest nieprzejezdna.

– Brak dobrego oznakowania prac. Człowiek jedzie i natyka się na remont. Brak tablic, zapór czy człowieka, który zawraca. Tak było przed zrobieniem wahadła. To jest do mocnej poprawy przy kolejnych tego rodzaju pracach. Dobra organizacja, informacja i wcześniejsza komunikacja to podstawa – zwraca uwagę jeden z mieszkańców.

Starosta Ksawery Gut zapowiedział kontynuację prac poprawiających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców tego rejonu gminy Konstancin-Jeziorna.

– Projektujemy chodnik w Okrzeszynie, który wraz z nową jezdnią powstanie w przyszłym roku, po zakończeniu prac kanalizacyjnych aktualnie prowadzonych przez gminę – opisuje starosta.

Czytaj również: Dokończą Dworską, wybudują rondo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię