Legendarny manuskrypt

Biblioteka miejska stworzyła grę komputerową o historii Piaseczna.

 

Pomysłodawcą i autorem scenariusza gry o nazwie “Legendarny manuskrypt” jest Przemysław Kowalski z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Gra jest owocem współpracy Biblioteki z programistą Pawłem Ociesą oraz Karoliną Zawadzką, która wykonała szkice historycznych postaci. W grę wkomponowane są losy trzech ważnych dla Piaseczna osób, które przyczyniły się do rozwoju miasta: księdza Ludwika Czajewicza, hrabiny Cecylii Plater-Zyberkówny oraz burmistrza Wacława Kauna.

– Wspomniane osoby opowiadają swoją historię na tle dziejów Piaseczna. Po każdej rozmowie jest quiz, który trzeba rozwiązać. Po poprawnym rozwiązaniu zadań zdobywamy poziomy wiedzy historycznej oraz zbieramy fragmenty legendarnego manuskryptu. Każda osoba pomoże nam odnaleźć jedną z trzech jego części. Po skończonej grze manuskrypt zostanie połączony – tłumaczy twórca gry Przemysław Kowalski.

Gra “Legendarny manuskrypt” pozwala w nowatorski sposób poznać historię regionu i związanych z nim postaci. Można ją ściągnąć, korzystając z adresu internetowego: bit.ly/Legendarny_Manuskrypt.

– W gry komputerowe grają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, dlatego liczę na to, że poprzez “Legendarny manuskrypt” uda się przekazać trochę wiedzy o historii Piaseczna wielu mieszkańcom gminy – podkreśla dyrektor biblioteki Łukasz Krzysztof Załęski.