Ławki na skarpie

0
218

W parku na skarpie zamontowano ławki i kosze na śmieci. Dodatkowego oświetlenia na razie nie będzie, ale w przyszłym roku do skarpy będzie można dojść chodnikiem od ronda.

Na skarpie za liceum, wzdłuż al. Wyzwolenia, zostało zamontowanych 12 nowych ławek oraz kosze na śmieci. Kosze zostały ustawione przy alejkach, którymi opuszcza się park. Ma to pomóc w utrzymaniu czystości na skarpie. W przyszłym roku urząd planuje dostawić kolejne ławki oraz kosze.

– To dopiero początek, chcemy dalej zagospodarowywać tę przestrzeń – zapowiada Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz Góry Kalwarii. – Wcześniej odchwaściliśmy i uporządkowaliśmy skarpę. Chcemy, żeby było to popularne miejsce spędzania wolnego czasu dla mieszkańców i przyjezdnych.

Mieszkańcy zaczynają na nowo odkrywać zrewitalizowaną skarpę. Ich zdaniem brakuje tam oświetlenia, co pozwoliłoby na bezpieczne, wieczorne spacery.

– Oświetlenie jest w projekcie, ale jego wykonanie uzależniamy od możliwości finansowych gminy. Nie wykluczamy, że w przyszłości powstanie, ale nie wiemy jeszcze kiedy – wyjaśnia Arkadiusz Strzyżewski.

Mieszkańcy zwracają też uwagę na utrudniony dostęp do parku na skarpie od strony ronda. Gmina uzyskała już zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na skorzystanie z należącego do niej terenu przy rondzie. Przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do

realizacji dojścia do skarpy od strony ul. Dominikańskiej.

– W przyszłym roku takie dojście będzie. Powstanie tam chodnik – obiecuje burmistrz.