Kwarantanna w kościele

96

Kościół pw. Świętej Rodziny w Kamionce został zamknięty  z powodu kwarantanny.

Decyzją sanepidu, od 16 maja do odwołania kościół przy ul. Świerkowej 9/13 w Kamionce pozostaje zamknięty dla wiernych. Powodem jest hospitalizacja proboszcza parafii ks. Henryka Adamczyka. Jak poinformował nas ks. Marcin Kamiński, powodem hospitalizacji nie było podejrzenie koronawirusa. Jednak w związku z przeprowadzeniem u proboszcza testu na COVID-19, do czasu uzyskania jego wyniku, zgodnie z decyzją sanepidu, kościół został zamknięty.

W tej sytuacji w ostatnią niedzielę 17 maja wierni mogli wziąć udział tylko w nabożeństwie online, które w południe ze swego pokoju odprawił ksiądz Marcin. Intencją był powrót do zdrowia proboszcza parafii oraz prośba o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich parafian.

– Kochani, jesteśmy wspólnotą, bądźmy razem w ten trudny czas – czytamy na stronie internetowej parafii św. Rodziny. – Prosimy o modlitwę, w szczególności w intencji Księdza Proboszcza – o powrót do zdrowia, i za pozostałe osoby z naszej parafii, które są narażone na chorobę.

We wtorek po południu wynik testu nadal nie był znany. Jak poinformował nas ks. Marcin, stan zdrowia ks. Henryka jest stabilny. Jeśli wynik testu będzie negatywny, sanepid zdejmie kwarantannę z kościoła. Jeśli okazałby się jednak pozytywny, kościół pozostanie zamknięty, a kwarantanną zostaną objęte osoby, które miały bezpośredni kontakt z kapłanem w ostatnim czasie. Z pewnością spora grupa zostałaby również objęta nadzorem epidemiologicznym.