Kurtyny już chłodzą, kiedy ruszy fontanna?

0
964

Rozpoczęła się fala upałów. W mieście zaczęły już działać kurtyny wodne. Czy będzie też okazja na ochłodzenie się w fontannie?

Do wtorku 22 czerwca prognozowane są bardzo wysokie temperatury. MGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie prognozuje temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy ma wynieść od 16°C do 19°C.

W takich warunkach bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu – należy pić dużo wody i unikanie przebywania na słońcu, zwłaszcza w godzinach okołopołudniowych. Na spacer lepiej się wybrać przed godziną 10.00 lub po 16.00-17.00. Jeśli przebywamy na słońcu ważne jest zadbanie o nakrycie głowy i użycie kremu z filtrem w celu ochrony skóry.

By ułatwić mieszkańcom ochłodzenie się w rozgrzanym mieście gmina uruchomiła dziś pierwsze kurtyny wodne. Instalacje PWiK mają się pojawić w czterech punktach Piaseczna.

Czytaj także: Rowery w końcu kompatybilne

Fontanna czeka na naprawę

A co z fontanną na Rynku? Gmina zwróciła się z pytaniem o możliwość uruchomienia zarówno kurtyn jak i fontanny do sanepidu, wszak ciągle mamy stan epidemii. Zakazu uruchomienia dysz z wodą nie ma, ale po blisko dwuletniej przerwie okazało się, że fontanna ma problem techniczny.

– Niestety chodzi o część, która jest trudno dostępna – wyjaśnia Łukasz Wyleziński z Biura Promocji. – Została zamówiona i czekamy na dostawę. Jak tylko uda się mechanizm naprawić, fontanna zostanie uruchomiona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię