Kuropatwy chwilowo zamknięta. Kiedy docelowa przebudowa?

1
1073

Gmina Lesznowola zamyka na trzy dni ul. Kuropatwy w Mysiadle. Przy okazji wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie przebudowy drogi.

O potrzebie wykonania naprawy nawierzchni drogi gmina Lesznowola poinformowała na swojej stronie i w mediach społecznościowych w piątek 1 października.

– W dniach 4-6 października br. zostanie zamknięty przejazd ul. Kuropatwy w stronę ul. Puławskiej oraz od ul. Puławskiej w stronę ul. Cyraneczki. Objazd zostanie poprowadzony ul. Osiedlową i ul. Geodetów lub ul. Osiedlową i ul. Bażancią – czytamy na stronie gminy.  Informacja ta oczywiście nie spotkała się z entuzjazmem, zwłaszcza mieszkańców Józefosławia, którzy w ten sposób stracili kolejną po ul. Geodetów możliwość dojazdu do ul. Puławskiej. Na szczęście prace mają potrwać trzy dni, chodzi bowiem o doraźną naprawę nawierzchni na wysokości dwóch posesji (nr 33 i 35).

Porozumienie podpisane

Przy okazji tej informacji wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz poinformował w mediach społecznościowych, że obie gminy porozumiały się już w sprawie współpracy przy przebudowie ul. Kuropatwy i trwają przygotowania do uruchomienia procedury zamówień publicznych na wyłonienie projektanta.

– Jak już podpiszemy umowę z projektantem to zaczniemy od konsultacji z mieszkańcami dotyczących określenia ostatecznej koncepcji drogowej ulicy – deklaruje Widz. – Jest szansa na radykalna poprawę bezpieczeństwa, jakże konieczną w tym miejscu. Oczywiście zajmie to jeszcze dużo czasu, trzeba będzie uzgodnić finansowanie i zabezpieczyć środki, ale najważniejsze że ruszamy z tematem wspólnie z Lesznowolą – podkreśla.

Kolejne sklepy – większy ruch

Wąska, pozbawiona chodnika a nawet pobocza ul. Kuropatwy leży niefortunnie na styku trzech samorządów – Piaseczna, Lesznowoli i Ursynowa. Zarządcą drogi jest Lesznowola i od wielu lat trudno było uzyskać porozumienie w sprawie przebudowy tej drogi. W związku z tym, że stanowi ona przedłużenie gminnej ulicy Cyraneczki w kierunku ulicy Puławskiej i jest użytkowana przez wielu mieszkańców Józefosławia, Piaseczno jest gotowe do współpracy przy przebudowie drogi i przejęło inicjatywę. W ubiegłym roku na zlecenie gminy Piaseczna biuro projektowe opracowało w sumie 6 wariantów przebudowy ul. Kuropatwy. Radni gminy Piaseczno przeznaczyli 150 tys. zł na wykonanie projektu przebudowy ul. Kuropatwy. Niestety inwestycja na pewno nie będzie tania. Przed rokiem koszty samej przebudowy szacowano na 8,3 mln zł. Od tamtej pory ceny usług i materiałów znacząco wzrosły, a przy tej inwestycji konieczny będzie jeszcze wykup gruntów pod poszerzenie pasa drogowego. W połowie listopada przekonamy się czy obie gminy zabezpieczą na ten cel środki w projektach przyszłorocznych budżetów i WPF.

Warto zauważyć, że przy ul. Kuropatwy działa już Selgros, obecnie buduje się Obi a w planach jest również budowa Castoramy. Można więc zakładać, że zainteresowanie dojazdem do tych sklepów od strony Józefosławia będzie spore i wygeneruje dodatkowy ruch na ulicy.

Czytaj również: Rusza rozbudowa Puławskiej. Szykujcie się na utrudnienia

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe jak Kania-Dyzma chce zmusić mieszkańców Warszawy do sprzedaży części swoich działek, które nie mają ustanowionej służebności i wystarczy, że jeden się nie zgodzi. Jedyna opcja to ulica jednokierunkowa na tym odcinku i chodnik dla pieszych. Jak się wydarzy wypadek to dopiero Zarządca drogi będzie miał przekichane, bo wiele razy i w wielu miejscach było napisane jak bardzo jest to niebezpieczna ulica. Te 8 mln to wtedy pójdzie na odszkodowanie dla rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię