Koszyczki ratunkowe również w Centrum Kultury

0
231

Kolejna instytucja dołącza do akcji udostępniania środków higienicznych w toaletach. Koszyczki ratunkowe znajdziemy w placówkach piaseczyńskiego Centrum Kultury.

Niedawno pisaliśmy o tym, że do akcji pod hasłem „koszyczek ratunkowy” dołączyła piaseczyńska Biblioteka Publiczna. Pytaliśmy wtedy: kto następny? Już wiadomo, że do akcji wspierającej dziewczyny i kobiety dołączyło Centrum Kultury w Piasecznie.

– My jak najbardziej wspieramy i się dołączamy!!! – czytamy na profilu Centrum Kultury w Piasecznie. – Koszyczki powoli pojawiają się w naszych placówkach na terenie gminy – zapowiada dyrekcja.
O akcji zapoczątkowanej przez mamę dwojga uczniów z Krauzówki pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku – Koszyczek ratunkowy dla uczennic Krauzówki. Pomysł zyskał aprobatę radnych i gmina Piaseczno podjęła decyzję o rozszerzeniu akcji na wszystkie swoje szkoły – Koszyczek ratunkowy we wszystkich szkołach. Inicjatywa ta zyskała również poparcie powiatu, który z kolei prowadzi szkoły średnie.

Czytaj także: Nowy mural w Piasecznie

Czy podobna inicjatywa zostanie podjęta w innych gminach? Jej inicjatorka, Olga Śmietanowska, chętnie dzieli się wiedzą o tym, jak taką akcję zorganizować w swoim środowisku, więc zainteresowani mogą liczyć na pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię