Koszyczek ratunkowy również w bibliotece

0
349

Do akcji udostępniania środków higienicznych w toaletach przystąpiła również piaseczyńska biblioteka. Koszyczki ratunkowe znajdziemy w łazienkach Biblioteki Głównej w CEM.

O akcji zapoczątkowanej przez mamę dwojga uczniów z Krauzówki pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku – Koszyczek ratunkowy dla uczennic Krauzówki. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem nie tylko uczennic SP nr 2 w Zalesiu Dolnym. Pomysł zyskał aprobatę radnych i gmina Piaseczno podjęła decyzję o jej rozszerzeniu na wszystkie swoje szkoły – Koszyczek ratunkowy we wszystkich szkołach. Inicjatywa ta zyskała również poparcie powiatu, który z kolei prowadzi szkoły średnie.

Na tym jednak nie koniec. Od lutego do akcji przyłączyła się również Biblioteka Publiczna w Piasecznie. W Bibliotece Głównej w CEM niezbędne środki higieniczne umieszczono w trzech oznaczonych łazienkach – na pierwszym i drugim piętrze, obok oddziału dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalni dla dorosłych.

– Nasza biblioteka postanowiła włączyć się w tę słuszną i potrzebną akcję, z której będą mogły skorzystać nasze młode czytelniczki w razie nagłej potrzeby – mówi wicedyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie Sylwia Chojnacka-Tuzimek.

Pozostaje zapytać: Kto następny?

Czytaj także: Coraz starsze społeczeństwo

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię