Kosze na psie odchody są przepełnione – skarżą się mieszkańcy

0
766

Pojemniki z darmowymi woreczkami oraz specjalne kosze na psie odchody to świetne rozwiązanie dla posiadaczy czworonogów. Problem zaczyna się pojawiać, kiedy takie kosze nie są opróżniane odpowiednio często.

W ostatnim czasie skontaktowały się z nami osoby narzekające na plagę much oraz odór dobiegający z terenów zielonych przy ul. Kusocińskiego 7 w Piasecznie.

– Nie sztuka postawić taki syf i później my mamy się z tym męczyć. Muchy na okrągło wpadają mi do mieszkania. Nie mam zamiaru się zasłaniać moskitierą. Prosiłam, dzwoniłam wielokrotnie do Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność. Zgłaszałam sprawę, jednak do dzisiaj nikt nie zajął się wywozem nieczystości – mówi mieszkanka bloku przy ul. Kusocińskiego 7.

Sprawę próbowaliśmy zgłosić jeszcze raz do Spółdzielni Mieszkaniowej, jednak byliśmy przełączani między działami i pomimo krótkiej informacji, nikt nie przyjął zgłoszenia.

kosze na psie odchody, psie pakunki, psy, Piaseczno, Urząd Miasta i Gminy, Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność
Fot: Piotr Lis

– Codziennie chodzę na spacer z psem w tych okolicach. Za każdym razem muszę szukać innego miejsca na wyrzucenie psiego pakunku. Sytuacja ciągnie się już tygodniami, a do dzisiaj nikt nie zajął się tym psim wysypiskiem, tragedia – dodaje spacerowicz.

Niedaleko wspomnianych śmietników znajdują się place zabaw dla dzieci. Miejmy nadzieję, że pod napływem licznych telefonów do spółdzielni kogoś zainteresują śmietniki i w końcu zostaną uprzątnięte.

Czytaj również: Likwidują uliczne kosze w Zalesiu Górnym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię