Kosmetyczny remoncik

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rozpoczął się remontskrzyżowania Puławskiej z Okulickiego. Zakres prac jest niestety bardzo niewielki.

 

To skrzyżowanie zna pewnie każdy kierowca z naszego powiatu. Jest niebezpieczne, zakorkowane, nierówne i... najważniejsze. Jego remontu nikt nie pamięta.

Zarządca skrzyżowania, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chciała poprawić jego nawierzchnię, która od dawna jest w katastrofalnym stanie.Gmina Piaseczno stwierdziła, że w takim razie dołoży odpowiednią sumę, by zwiększyć zakres prac, bo chociaż nie jest zarządcą, to nie ulega wątpliwości fakt, że każdy jej mieszkaniec skorzystałby z takiego rozwiązania. Rozmowy trwały rok, odbyły się spotkania z prawnikami, dyrektorami i projektantami.

Prawnicy uznali, że takie rozwiązanie jest dopuszczalne, projektanci na zlecenie gminy zaprojektowali, a dyrektorzy zaakceptowali. W pewnym momencie odrzucili nawet pieniądze z gminy. GDDKiA miała wejść w rejon skrzyżowania w sierpniu br. W sierpniu jednak stało sięcoś nie do końca zrozumiałego i Generalna Dyrekcja stwierdziła, że będzie za 3 lata budowała tu wiadukty, o których dyrektor Generalnej Dyrekcji rok temu mówił, że nie powstaną, bo nie ma ich w planach. W związku z tym wrócono do wersji remontu sprzed roku, czyli takiej, która niewiele zmieni. Pisaliśmy o tym na początku września i o tym, że burmistrz Zdzisław Lis ma się jeszcze spotkać z GDDKiA.

Dyrekcja nie zmieniła jednak zdania.

– Niestety, kilka miesięcy uzgodnień i pracy zostało zmarnowanych. Koncepcja remontu opracowana przez Urząd Miasta i Gminy, wykonywana w uzgodnieniu z GDDKiA, została ostatecznie odrzucona przez GDDKiA – informuje Robert Widz, przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej. – Zamiast remontu, który miał na długo poprawić przepustowość skrzyżowania, GDDKiA wykona remont polegający na wydłużeniu lewoskrętów od strony Warszawy w kierunku Konstancina-Jeziorny i od strony Góry Kalwarii do Lesznowoli. Sygnalizacja drogowa ma pozostać bez zmian. GDDKiA swoją decyzję tłumaczy tym, że za 3 lata chce budować dwupasmówkę do Góry Kalwarii z wiaduktem na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Okulickiego.

Trudno jednak uwierzyć, że GDDKiA w ciągu trzech lat rozpocznie budowę wiaduktu, zwłaszcza, że ustalanie zakresu niewielkiego remontu zajęły rok, w dodatku niczego nie wniosły.

Remont skrzyżowania ma potrwać 1,5 miesiąca.

 

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama