Konstancińskie spacery online z przewodnikiem

0
767

Spacery online z przewodnikiem po zabytkowych domach w Konstancinie-Jeziornie to nowa propozycja magistratu. Pierwszy odcinek dotyczył odrestaurowanej willi Kamilin.

Spacery online po Konstancinie-Jeziornie to wakacyjna propozycja Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej UG. W każdy piątek na oficjalnym kanale gminy Konstancin-Jeziorna w serwisie YouTube oraz na stronie internetowej gminy będą publikowane filmy prezentujące mniej lub bardziej znane konstancińskie domy i wille.

– Poznamy ich historię i dawnych mieszkańców. Naszym przewodnikiem będzie Elżbieta Rydel-Piskorska, instruktorka krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – informuje gmina.

Willa Kamilin

Pierwszy odcinek opowiadał o odrestaurowanej niedawno przez gminę willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42.

Obecnie mieści się w niej sala ślubów, informacja turystyczna i sala wystawiennicza Konstancińskiego Domu Kultury. A więcej informacji o jej historii można zdobyć oglądając materiał filmowy.

– W kolejnych odcinkach zajrzymy też do willi: Gryf, Józefina, Zagłobin oraz dworku Stary Młyn. Zachęcamy do oglądania naszych spacerów, bo właśnie z nimi będą związane nasze wakacyjne konkursy. Szczegóły już wkrótce – zapowiada Biuro Promocji.

Czytaj także: Pałac ślubów na finiszu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię