Koncepcja przebudowy skrzyżowania Puławskiej, Okulickiego i Wojska Polskiego już gotowa

1
2326

Gmina opracowała koncepcję poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu na skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Okulickiego i Wojska Polskiego.

Jest to obecnie najbardziej obciążone skrzyżowanie w Piasecznie, które wymaga poprawy. Władze gminy świadome tych utrudnień jesienią ubiegłego roku podjęły decyzję o zaprojektowaniu przebudowy skrzyżowania we własnym zakresie ( Ma być bezpieczniej).

Wprawdzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma w planach przebudowę drogi krajowej 79 od Piaseczna do Kątów, która obejmuje skrzyżowanie ulic Okulickiego, Puławskiej i Wojska Polskiego, ale realizacja tego zadania to odległa przyszłość.

– Dlatego warto już teraz przebudować skrzyżowanie w taki sposób by nie kolidowało z przyszłą przebudową a jednocześnie znacząco poprawiło bezpieczeństwo i płynność ruchu – argumentują władze gminy.

Gmina opracowała koncepcję, którą przedstawiła GDDKiA, MZDW i Staroście Piaseczyńskiemu. Przewiduje ona dobudowanie łącznika ul. Puławskiej z ul. Wojska Polskiego, dobudowanie dodatkowych pasów ruchu na ul. Okulickiego i Wojska Polskiego, wprowadzenie zsynchronizowanej sygnalizacji świetlnej. Istotną zmianą będą chodniki i ścieżki rowerowe. Na podstawie stosownych porozumień Gmina przystąpi do wykonania projektu i uzyskania pozwolenia na budowę, co planowane jest na połowę 2021 r.

– Wszelkie uwagi do przedstawionej koncepcji, które otrzymaliśmy lub jeszcze otrzymamy, będą analizowane i uwzględniane na etapie wykonania projektu – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – W trakcie przygotowania projektu budowlanego, Gmina będzie szukać porozumienia z poszczególnymi zarządcami dróg, które pozwoli sfinansować przebudowę skrzyżowania.

Szczegóły koncepcji można sprawdzić w BIP Piaseczno.

Czytaj także: Dezorganizacja ruchu

1 KOMENTARZ

  1. Spoko, całkiem mądrze pomyślane.
    Pytanie tylko czy ten wytrzyma natężenie ruchu gdy dojdzie do planowanego połączenia DW721 z S7 na węźle Lesznowola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię