Komisja antysmogowa

223

Grupa radnych zawnioskowała o powołanie do życia doraźnej komisji, która zajęłaby się problemem walki ze smogiem.

Z pomysłem utworzenia takiej komisji wyszedł radny Krzysztof Bajkowski na poprzedniej sesji Rady Gminy.

– Na propozycję współpracy ponad podziałami nad tym ważnym dla naszych mieszkańców tematem pozytywnie odpowiedziało już kilku radnych – powiedział nam Bajkowski, który liczy na to, że projekt uchwały w sprawie powołania komisji do walki ze smogiem zyska przychylność większości. Tym tematem radni mają zająć się podczas najbliższej sesji w czwartek 11 kwietnia. Komisja miałaby za zadanie opracować skuteczne rozwiązania, których wynikiem będzie zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.

– Opracowane rozwiązania zostaną przedstawione radzie oraz burmistrzowi, jak również praca komisji zaowocuje wnioskami do budżetu na rok 2020, tak żeby zmiany zostały wprowadzone w życie najszybciej, jak to tylko możliwe – czytamy w projekcie uchwały. Po co komisja o tak wąskiej specjalności? Kwestia smogu jest niezwykle ważna, bo dotyczy zdrowia mieszkańców a jednocześnie statutu uzdrowiska, któremu kiepskie wyniki pomiarów jakości powietrza raczej nie sprzyjają wizerunkowo.

– Problematyka dotyczy zakresu, który znajduje się na styku co najmniej trzech innych komisji np. Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych, Komisji Uzdrowiskowej oraz Rolnictwa i Ochrony Środowiska, więc warto zająć się tematem smogu w bezpośredni sposób, niezakłócający pracy powyższych komisji – napisano w uzasadnieniu uchwały. A temat, jak przekonuje pomysłodawca powołania do życia komisji, jest niezwykle ważny i uciążliwy dla mieszkańców, zaś dotychczasowe rozwiązania problemu niezbyt skuteczne.

Czy wniosek opozycyjnego radnego zyska przychylność większości radnych, przekonamy się podczas sesji 11 kwietnia.