Kolejny termin dla mostu na DK79

0
1054

Przedłuża się termin zakończenia prac przy przebudowie mostu na drodze krajowej 79. Ruch wahadłowy i związane z tym korki mają się jednak skończyć już w najbliższych tygodniach.

Zaplanowane pierwotnie na zaledwie miesiąc utrudnienia przy przebudowie mostu na krajowej 79, tuż za granicą Piaseczna, trwają już ponad dwa miesiące. Wprowadzony z końcem września ruch wahadłowy na i tak wiecznie zakorkowanej obwodnicy oczywiście wydłużył znacząco czas przejazdu na trasie z Piaseczna w kierunku Góry Kalwarii. Wielu kierowców korzysta w tym okresie z przejazdu przez Siedliska, by ominąć korek przed mostem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydłużyła wykonawcy termin realizacji zadania ze względu na niezależne od niego utrudnienia. Wysoki stan wody w Jeziorce uniemożliwił bowiem prowadzenie części prac. Pod koniec października GDDKiA zapowiadała, że ruch wahadłowy potrwa jeszcze przez miesiąc. Czy uda się zakończyć prace w tym terminie?

– Termin zakończenia robót zgodnie z umową mija z początkiem stycznia 2021 r., niemniej mobilizujemy wykonawcę, żeby roboty zakończyły się jeszcze w tym roku – poinformowała nas Ewa Jasińska z GDDKiA. – Dlatego też szacujemy, że dopuszczenie obiektu do ruchu pełną szerokością nastąpi na przełomie listopada i grudnia br., a roboty związane z remontem konstrukcji spodu obiektu i jego wyposażenia potrwają do końca tego roku. Dochowanie powyższych terminów jest uzależnione od warunków atmosferycznych – zaznacza.

Czytaj także: Zamykają Dworską. Autobusy zmienią trasę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię