Kolejny krok do budowy szkoły w Julianowie

0
1289

Gmina wykonała kolejny krok w kierunku budowy nowej szkoły w Julianowie. Samorząd szuka projektanta, a radni podjęli decyzję zmieniającą mpzp na potrzeby tej inwestycji.

Koncepcja budowy szkoły w Julianowie była gotowa już w drugiej połowie 2018 roku. Samorząd zdawał sobie jednak sprawę z tego, że przedsięwzięcie będzie bardzo kosztowne. Zwłaszcza, że zbudowanie placówki oświatowej na działkach przy niewielkiej ulicy Zimowej wymaga dodatkowo inwestycji w drogi, które skomunikują szkołę. Stąd też zadanie to musiało poczekać na swoją kolej w budżecie gminy. Dodatkowo konieczna była zmiana miejscowego planu zagospodarowania, co również wymaga czasu.

szkoła, Julianów, Józefosław, ul. Zimowa, oświata Piaseczno
FOT. WIZUALIZACJE ARCHIMED / UMIG PIASECZNO

W Wieloletniej Prognozie Finansowej radni przeznaczyli na budowę szkoły wraz z zagospodarowaniem terenu 43,3 mln złotych, z czego większość ma zostać wydana w latach 2024-2025. Zgodnie z planem bowiem nowa placówka oświatowa dla gęsto zaludnionej północnej części gminy ma być gotowa w 2025 roku. Dodatkowe środki w kwocie 6,3 mln zł zostały przeznaczone na obsługę komunikacyjną szkoły. W większości drogi mają być budowane w latach 2023-2024, ale wcześniej gmina planuje z kolei dokończyć przebudowę ulicy Urbanistów. Dojazd do szkoły przy ul. Zimowej od strony Chyliczek ma zapewnić przebudowana niedawno ulica Polna.

Z końcem grudnia gmina ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej szkoły w Julianowie. Oferenci mogą się zgłaszać aż do 2 kwietnia br. Tak odległy termin może mieć związek z koniecznością uchwalenia zmian w mpzp dla terenu, na którym ma powstać szkoła. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas sesji 22 stycznia.

Czytaj także: Policjanci chcieli pograć na automatach

Zgodnie z koncepcją przygotowaną w 2018 r. w Julianowie miałby powstać trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej blisko 6 tys. m2. W szkole ma się uczyć 800 uczniów w 24 oddziałach szkolnych i 8 przedszkolnych. Od momentu podpisania umowy projektanci będą mieli 11 miesięcy na opracowanie szczegółowych projektów i uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeśli nic nie stanie, na przeszkodzie przetarg na budowę szkoły można będzie więc ogłaszać już w połowie przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię