Kolejne zatrzymania Fot. CBA

Kolejne zatrzymania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

CBA zatrzymała trzy osoby pochodzenia tureckiego pod zarzutem wystawiania fikcyjnych faktur na co najmniej 160 mln zł.

 

Zatrzymania dokonali agenci z Delegatury CBA w Łodzi.

– Ustalenia śledczych wskazują, że firmy prowadzone przez zatrzymanych dziś biznesmenów wystawiły fikcyjne faktury VAT na kwotę co najmniej 160 mln zł. Przy zatrzymaniu brali udział żołnierze Żandarmerii Wojskowej – mówi Temistokles Brodowski z CBA.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie wyklucza, że kwoty mogą się jeszcze zwiększyć, ponieważ czynności wciąż trwają. Funkcjonariusze CBA aktualnie przeszukują mieszkania zatrzymanych, z kolei w biurach zabezpieczają dokumentację księgową.

O wzmożonych kontrolach w Wólce Kosowskiej różnych służb piszemy od jesieni zeszłego roku. W grudniu odbyła się natomiast pamiętna długotrwała kontrola służby skarbowej, kiedy wielu sprzedawców w ogóle zamknęło swoje boksy, a funkcjonariusze KAS przez miesiąc stali przy każdym wyjeździe z Wólki.

Te zatrzymania to z kolei wynik śledztwa, w którym zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 38 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek.

– Grupa dokonywała przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstylnymi i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT. W tej sprawie m.in. lutym br. agenci CBA zatrzymali prezesa i wiceprezesa dużej agencji pracy tymczasowej – mówi Temistokles Brodowski. – Ustalenia CBA wskazują, że zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia zwrotu podatku wartości ponad 30 mln zł, a w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów, „wyprali” ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama