Kolejne ronda starosty. Kiedy będą gotowe?

0
1584

Trwa budowa dwóch rond przy ul. Źródlanej. Wykonawca stara się prowadzić prace bez konieczności zamykania dróg. Przedłuży też ścieżkę rowerową w Zalesiu Górnym.

Starosta Ksawery Gut sam często żartuje, że zostanie zapamiętany jako budowniczy rond. Kolejne dwa powstają przy ul. Źródlanej – na skrzyżowaniu z ul. Dworską oraz ul. Dzikich Gęsi. Włączenie się do ruchu z podporządkowanych ulic prowadzących z Zalesia Dolnego oraz Jesówki i Żabieńca było dotąd rzeczywiście dość trudne, również ze względu na ograniczoną widoczność. A popularność ulic Dworskiej i Dzikich Gęsi wśród kierowców znacząco wzrosła w ostatnich latach. Powiat zobowiązał się wykonać te inwestycje przed zamianą dróg z województwem, jednak ostatecznie inwestycja jest realizowana dopiero w tym roku. Koszty inwestycji pokrywa w całości gmina Piaseczno, która przekazała powiatowi na ten cel 3,2 mln zł.

rondo, ul. Źródlana, Zalesie Górne, Jesówka, Wólka Kozodawska, ul. Dworska, Ksawery Gut
Rondo przy cmentarzu w Jazgarzewie zostało nieco odsunięte od dotychczasowego skrzyżowania

Czytaj także: Kiedy fotoradar na Puławskiej zacznie działać?

Okresowe utrudnienia

Oba zadania realizuje firma Fal-bruk, wobec czego łatwo jest uniknąć sytuacji, w której dwa ważne skrzyżowania mogłyby zostać równocześnie wyłączone z ruchu. Jak poinformował nas starosta Ksawery Gut, na razie nie przewiduje całkowitego zamknięcia dla ruchu przebudowywanych skrzyżowań. W ostatnich dniach kierowcy mogą już wyraźnie zobaczyć, że po modernizacji będą to skrzyżowania o ruchu okrężnym. Prowadzone w weekend intensywne prace na skrzyżowaniu w Jesówce oczywiście nieco utrudniały kierowcom przejazd.

Kiedy na drodze pracuje ciężki sprzęt, czasem trzeba chwilę postać w korku

Z utrudnieniami w trakcie realizacji prac budowlanych bez zamykania ruchu trzeba się niestety liczyć. Prace budowalne powinny jednak niebawem się skończyć. Zgodnie z umowa oba ronda mają być oddane do użytku do końca maja. Ostatecznie koszt przebudowy samych skrzyżowań wyniesie 2,3 mln złotych.

Prace przy budowie ronda w Jesówce są już dosyć zaawansowane

Dociągną też ścieżkę rowerową

– Oprócz tego w ramach tej umowy dociągniemy również ścieżkę rowerową na ul. Pionierów do ul. Droga Dzików oraz ciąg pieszo-rowerowy aż do stacji PKP – poinformował nas starosta. Fal-bruk wykona te zadania za łączną kwotę blisko 600 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię