Kolejne lody wycofane ze sprzedaży!

0
1491

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Informuje o wycofaniu niektórych partii lodów wodnych.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu niektórych partii wodnych lodów EAU YEAH ze względu na zanieczyszczenie ich tlenkiem etylenu.

Ze sklepów wycofano:

  • EAU YEAH Malina-Pomarańcza-Ananas BIO (6x60g), numer partii: 1095001, data minimalnej trwałości: 05.04.2023
  • EAU YEAH Malina-Pomarańcza-Ananas-Cytryna BIO (8x40g), numer partii: 1061011, 1096010, data minimalnej trwałości: 03.03.2023, 06.04.2023

– Tlenek etylenu to substancja szkodliwa dla zdrowia. Jej obecność w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona – informuje GIS.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania z rynku ww. partii lodów. Sanepid przekazał, aby nie spożywać produktów z wymienionych partii.

Tlenek etylenu szkodzi zdrowiu!

Tlenek etylenu jest łatwopalnym, bezbarwnym gazem o zapachu przypominającym eter w stężeniach toksycznych. Używa się go przy produkcji: rozpuszczalników, płynów zapobiegających zamarzaniu, tekstyliów, detergentów, klejów, pianek poliuretanowych i farmaceutyków.

Tlenek etylenu jest uznawany za substancję o działaniu genotoksycznym i kancerogennym. Stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów niezależnie od jego poziomu.

Czytaj również: Kolejne sklepy wycofują lody. Całe partie z zakazanym składnikiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię