Kolejna stacja rowerowa

0
807

Gmina chce niebawem uruchomić kolejną stację Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. Wiemy też od kiedy znów będzie można korzystać z rowerów. 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zatwierdzili zmiany w budżecie obejmujące między innymi budowę nowej stacji Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. Stacja „Słowicza” miałaby powstać na rogu ulic Żytniej i Jarząbka, obok największego osiedla w mieście.

– Oczywiście musimy sprawdzić, czy nie ma tam jakiejś infrastruktury podziemnej. A ponieważ przygotowujemy zmiany na przejściach dla pieszych na ul. Jarząbka, musimy to ze sobą zgrać – informuje wiceburmistrz Robert Widz. Na budowę kolejnej, szóstej już stacji rowerowej, w budżecie zabezpieczono 130 tys. złotych. Władze gminy mają nadzieję, że nowy punkt, w którym będzie można wypożyczyć rowery zacznie działać już w czerwcu.

Jak wynika z najnowszego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku korzystanie z rowerów miejskich jest zabronione tylko do 5 maja. Oznacza to, ze od 6 maja powinniśmy mieć możliwość korzystania z wypożyczeń. Oczywiście warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i przed użyciem miejskiego roweru zdezynfekować te jego elementy, których będziemy dotykać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię