Kobiety docenione

Wręczono nagrody zwyciężczyniom konkursu „Kobieta Roku Gminy Lesznowola”.

 

Konkurs ogłosiła kierująca od wielu lat gminą kobieta – wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Chciała w ten sposób docenić kobiety, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności i realizują się z sukcesem w różnych dziedzinach. Swoje kandydatki do tytułu mogły zgłaszać sołectwa, różne organizacje, kluby i koła działające na terenie gminy, a także zwykli mieszkańcy jako grupa licząca przynajmniej 3 osoby. Panie mogły być uhonorowane w czterech kategoriach: Kobieta Społeczna, Kobieta Przedsiębiorcza, Kobieta Rodzinna i Kobieta Kreatywna, jednak w kategorii Kobieta Przedsiębiorcza nie było zgłoszeń.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w sobotę 9 czerwca, podczas Święta Gminy Lesznowola. Iwona Manista-Kutryś zdobyła tytuł Kobiety Kreatywnej, laureatką kategorii Kobieta Rodzinna została Izabela Szymczak, zaś Ewa Laskus wygrała w kategorii Kobieta Społeczna. Panie oprócz statuetek otrzymały bon na zakupy w wysokości 1000 zł.

– To bardzo przyjemna nagroda, miło zostać docenioną – powiedziała nam po wygranej Iwona Manista-Kutryś. – A przy okazji to zachęta do tego, by nadal działać.