Kiss&ride przy kolejnych szkołach

2
697

Gmina szykuje się do zmiany organizacji ruchu przy piaseczyńskiej „Jedynce” i szkole w Chylicach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gmina kontynuuje projekt poprawy bezpieczeństwa wokół szkół. Przed 1 września chciałaby zmienić organizację ruchu przy kolejnych dwóch podstawówkach – w Chylicach oraz przy SP nr 1 przy ul. Świętojańskiej w Piasecznie.

Jeśli chodzi o piaseczyńską „Jedynkę”, w trakcie wakacji gmina położyła nową nawierzchnię jezdni na całej długości ul. Świętojańskiej. Jak zapowiada wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, po obu stronach ulicy zaprojektowane zostały miejsca do zatrzymania samochodu i bezpiecznego wypuszczenia dziecka z auta – tzw. „Kiss&Ride”.

– Powstanie również miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, a przejścia dla pieszych będą wyniesione – zapowiada Kułakowska-Michalak. – Mamy nadzieję, że zmiana przestrzeni przy szkole uporządkuje ruch i poprawi bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły.

Problem z rodzicami zatrzymującymi się na ulicy, by wypuścić dzieci z samochodu, czy parkującymi na chodniku ma większość szkół. W Chylicach problem jest tym większy, że zarówno jezdnia jak i chodnik ulicy Dworskiej nie są na tym odcinku zbyt szerokie. Niewiele więc pomaga nawet to, że jest jednokierunkowa. Policja otrzymywała sporo zgłoszeń w związku z nieprawidłowym parkowaniem w okolicach chylickiej szkoły, o przestrzeganie przepisów apelowała do rodziców również dyrekcja placówki.

Nowa organizacja ruchu przy szkołach ma służyć poprawie bezpieczeństwa. Oczywiście wiele będzie zależało od samych kierowców, którzy powinni respektować przepisy. Również tutaj gmina chce stworzyć miejsca, w których można się zatrzymać na chwilę, by bezpiecznie wypuścić dziecko z samochodu i odjechać, bez konieczności parkowania lub zatrzymywania się na jezdni.

– Chcielibyśmy zdążyć z realizacją przed 1 września. Najpóźniej nowa organizacja ruchu zostanie wdrożona na przełomie września i października – informuje wiceburmistrz Robert Widz.

Czytaj również: Po Puławskiej czas na przebudowę ul. Kościuszki

2 KOMENTARZE

  1. Dramat ! Niech gmina zajmie się parkingiem a nie utrudnianiem życia rodzicom, którzy krążą pod szkołą po kilka razy aby znaleźć miejsce na zaprkownie auta – to Jest dopiero niebezpieczne dla dzieci, bo te auta zamiast się zatrzymać to krążą dookoła. Ale oczywiście nikt nie pomyśli….

  2. Dziecko do 1 kl. podstawówki to też tylko wypuszcza się na ulicy z samochodu i jedzie dalej? Dla starszych dzieci to OK ale jednak pierwszoklasistę trzeba przez chwilkę ogarnąć więc na chwilke trzeba zaparkować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię