Kino w Piasecznie w 2021 roku

0
1311

Sieć kin Helios podpisała umowę na powstanie kina w Galerii Auchan, która sama jeszcze nie powstała. Kino ma zostać otwarte za 5 lat.
– Kino Helios w Piasecznie zlokalizowane będzie w Galerii Piaseczno, powstającej w wyniku rozbudowy CH Auchan. Pomieści ok. 1 400 widzów w 8 salach. Otwarcie nowej części galerii i kina zaplanowane jest na 2021 rok – czytamy w komunikacie Grupy Agora S.A., której częścią jest Helios S.A.
W lutym NSA uchylił decyzję środowiskową Burmistrza z 2012 roku w sprawie rozbudowy Auchan. Powodem, jak czytaliśmy w uzasadnieniu, była wadliwa przedmiotowa ocena oddziaływania na środowisko.
Decyzja środowiskowa to administracyjna decyzja, która na podstawie raportu oceny oddziaływania na środowisko sporządzanego przez inwestora ma tak ukształtować planowaną inwestycję, aby ta w maksymalnie najmniejszym stopniu pogorszyła stan otoczenia.
Od wyroku NSA nie można było się odwołać, inwestor musi więc ponownie wystąpić o decyzję środowiskową, sporządzając nowy raport.
Tydzień temu Burmistrz poinformował, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał postanowienie wyrażające opinię, że konieczne jest przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko, w sprawie rozbudowy Auchan. Oprócz tego wydał postanowienie o nałożeniu obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
Rozbudowa wg wniosku złożonego w UMiG polegać ma na: rozbudowie istniejącego budynku handlowego Auchan polegającej na budowie galerii handlowej o 3 kondygnacjach naziemnych, maksymalnej wysokości zabudowy 18 m i powierzchni użytkowej ok. 244 061 m2, połączonej z istniejącym obiektem handlowym Auchan; przebudowie istniejącego obiektu handlowego Auchan w zakresie zintegrowania funkcjonalnego z projektowanymi obiektami oraz przebudowie pomieszczeń technologicznych hipermarketu Auchan; budowie garażu podziemnego o powierzchni nie mniejszej niż 0,5 ha, przebudowie, rozbudowie i budowie powierzchniowego zespołu parkingów samochodów osobowych (łączna całkowita powierzchnia wyniesie ok. 124 660 m2) na ok. 3 055 miejsc postojowych wraz z przebudową i rozbudową układu dróg wewnętrznych; rozbiórce budynku stacji obsługi samochodów osobowych Norauto, pawilonu handlowego Leroy Merlin, dwóch budynków gospodarczych, trzech budynków kas stacji paliw, budowie stacji obsługi samochodów osobowych Norauto z myjnią samochodową.
Zaraz po wyroku NSA z początku roku, Auchan zakupiło za 10 mln złotych działkę od Starostwa, która jest niezbędna do wybudowania drogi dla przyszłej Galerii Auchan. Teraz podpisało umowę z Helios S.A. Widać więc, że francuski sklep jest raczej pewny, że tym razem uda mu się rozbudować swoje centrum handlowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię