Kiedy rozbiórka dawnego hotelu robotniczego w Mysiadle?

1
3638

Gmina zamierza niebawem rozebrać budynek dawnego hotelu robotniczego w Mysiadle. Co powstanie w jego miejsce?

Wniosek w sprawie rozbiórki budynku złożył do wójt Lesznowoli przed 10 laty ówczesny radny, a dziś zastępca wójta, Marcin Kania.

– Zwracam się z prośbą o wystąpienie do PINB w sprawie wydania decyzji nakazującej rozbiórkę obiektu budowlanego (budynku dawnego hotelu robotniczego) na działce położonej przy ul. Osiedlowej 2 w Mysiadle – pisał pod koniec sierpnia 2011 roku. – Obiekt od wielu lat jest w większości nieużytkowany, nie nadaje się do remontu, odbudowy ani wykończenia. Ponadto działka, na której znajduje się obiekt, nie jest skutecznie ogrodzona. Budynkowi grozi zawalenie, co stanowi ogromne zagrożenie dla dzieci oraz osób, które mogą przebywać w budynku lub w jego pobliżu – argumentował. W kwietniu 2011 roku decyzją wojewody tereny dawnego KPGO Mysiadło zostały przekazane gminie. Budynek, który już wtedy stał od dłuższego czasu opuszczony, dalej popadał w ruinę. Najlepiej wygląda oglądany od ulicy Puławskiej – tam elewację skutecznie zasłania duża reklama.

Temat wyburzania budynku ucichł na wiele lat, ale w związku z podpisanym ostatecznie przez gminę porozumieniem ze spadkobiercami dawnych właścicieli, Lesznowola mogła podjąć różne działania związane z dysponowaniem należącymi do niej nieruchomościami.

Informacja o zlecenia wyburzenia budynku dawnego hotelu robotniczego widnieje w planie zamówień publicznych. Mowa o trzecim kwartale 2021 roku.

– Obecnie Gmina jest na etapie przygotowywania dokumentacji związanej z rozbiórką tego budynku. Z uwagi na konieczność przebudowy instalacji gazowej przewidujemy, że rozbiórka nastąpi nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2022 r. – poinformowała nas Agnieszka Adamus, kierownik Biura Promocji.

Na pytanie o to, czy gmina ma jakieś własne plany na zagospodarowanie nieruchomości po wyburzeniu budynku, czy też będzie ona przedmiotem sprzedaży/dzierżawy, nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

– Mamy koncepcję dla odzyskanych 53 ha gruntów w Mysiadle, która jest zgodna z mpzp. Będziemy ją prezentować w pierwszej kolejności merytorycznym komisjom Rady Gminy, a następnie naszym mieszkańcom. Wówczas zaprosimy do współpracy w tym zakresie – poinformowała Agnieszka Adamus. Zgodnie z mpzp dla tego terenu, jest on przeznaczony pod zabudowę usługową i zieleń publiczną. Mogą tu powstać budynki użyteczności publicznej, usług oświaty, sportu, turystyki i rekreacji, zdrowia czy gastronomii, ale też biura, hotel czy parki technologiczne. Teren może zostać przeznaczony również pod budowę garażu, w tym wielopoziomowego lub parkingu albo pod zieleń parkową czy plac zabaw.

Czytaj również: Co powstanie na terenie dawnego KPGO Mysiadło?

1 KOMENTARZ

  1. Oby jak najszybciej sąd apelacyjny wydał wyrok – i oby otrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji.

    Dość już tego bizancjum!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię