Każdy może posadzić las

0
567

W najbliższy piątek w całej Polsce odbędzie się zainicjowana przez parę prezydencką akcja sadzenia drzew. Każdy może otrzymać drzewo od leśników i zasadzić je w wybranym miejscu.

Leśnicy zachęcają do przyłączenia się do akcji #sadziMY, zainicjowanej przez parę prezydencką. 18 września sadzonki będą rozdawane w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce.

– Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek – informują Lasy Państwowe. – Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew i lasy zajmują już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

Nadleśnictwo Chojnów będzie wydawać sadzonki w piątek 18 września przed swoją siedzibą w Pilawie przy ul. Klonowej 13 w godzinach 9.00-15.00.

– Sadzimy gatunki rodzime – świerki i sosny – informuje Sławomir Fiedukowicz, rzecznik Nadleśnictwa Chojnów. – Wybór drzew iglastych wynika z tego, że w chwili obecnej trwa jeszcze wegetacja drzew liściastych.

Dla zainteresowanych posadzeniem swojego drzewa mieszkańców chojnowscy leśnicy przygotowali dwa tysiące sadzonek. Można je posadzić w lesie, ale również we własnym ogrodzie.

Czytaj również: Inwazja owadów 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię