Katował ją przez lata

0
232

Zastraszał ją, bił, dźgnął nożem. Koszmar kobiety trwał latami. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Policja z Konstancina-Jeziorny zatrzymała 43-latka podejrzanego o wieloletnie brutalne znęcanie się nad swoją partnerką.

– Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że poszkodowana bała się informować kogokolwiek o tym, co dzieje się w jej domu. Do szpitala nie zgłosiła się nawet wówczas, gdy została dźgnięta nożem – informuje Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Policja dowiedziała się o dramacie kobiety dzięki anonimowemu zgłoszeniu o przemocy, do jakiej dochodzi w jednym z mieszkań na terenie Konstancina-Jeziorny. Kiedy policjanci pojechali we wskazane miejsce, zastali agresywnego, nietrzeźwego mężczyznę. Według policji znęcał się on nad kobietą od wielu lat.

Policja ustaliła także, że kobieta była kiedyś przez swojego oprawcę dźgnięta nożem. Stosował wobec niej przemoc fizyczną oraz psychiczną.

– Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – informuje Jarosław Sawicki. – Sąd przychylił się do złożonego wniosku i na najbliższe trzy miesiące skierował 43-latka do jednego z aresztów śledczych. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Ofiary przemocy domowej często nie proszą o pomoc, nie są w stanie zgłosić się na policję. W wielu przypadkach, tak jak tutaj, jedynym dla nich ratunkiem jest reakcja sąsiadów. Czemu doszło do niej dopiero po wielu latach? Czy nikt nie słyszał, a może nikt nie chciał się wtrącać? Możliwe jednak, że anonimowa osoba, która zadzwoniła na policję, uratowała tej kobiecie życie.