Kaskadowy pomiar ruchu już w niedzielę

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że już jutro, tj. w najbliższą niedzielę, 25 lutego br. w godz. 6:00 – 22:00 stołeczni policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

- Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi - czytamy w komunikacie.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizj na polskich drogach jest właśnie prędkość. Stąd działania "Kaskadowy pomiar prędkości", które mają na celu  ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Do działań  zostaną wykorzystane m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideo rejestratory i laserowe mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Stołecznej Policji, jak również zaangażowanych w działania powiatów ościennych.

 

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama