Karuzela z ulicami

Zaczął się remont ul. Wojska Polskiego i związane z tym utrudnienia w ruchu. Niebawem czeka nas również zamknięcie ulic Sierakowskiego i Kościuszki. W centrum Piaseczna czeka więc kierowców trudny okres.

Przebudowę ul. Wojska Polskiego prowadzi starostwo powiatowe. Prace rozpoczęły się 3 sierpnia i mają się zakończyć wraz z wakacjami. Obecnie możliwy jest przejazd na wprost przez skrzyżowania z ulicami Kusocińskiego, Szkolną i Jana Pawła II. Objazd zaś odbywa się ul. Okulickiego i ul. Powstańców Warszawy. W drugim etapie realizacji wykonawca będzie przebudowywał wspomniane skrzyżowania. Wówczas konieczne będzie całkowite wyłączenie ich ruchu.
– W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z tą fazą inwestycji prace będą wykonywane w nocy bądź w weekendy – informuje Ksawery Gut z Zarządu Powiatu. Objazd poprowadzony będzie ulicami Okulickiego, Powstańców Warszawy, Dworcową i Nadarzyńską.
Dodatkowo obecnie trwają też prace wodociągowe w ul. Nadarzyńskiej. Wprawdzie nie została ona wyłączona z ruchu, ale jednak komunikacja jest znacznie utrudniona. Niepokój mieszkańców budzą więc planowane przez gminę w związku z przebudową Placu Kisiela oraz kanału Perełki wyłączenia z ruchu ulic Sierakowskiego i Kościuszki.
– Koordynujemy terminy ze starostwem – uspokaja naczelnik gminnego Wydziału Infrastruktury i Transportu (a przy okazji przewodniczący Rady Powiatu) Włodzimierz Rasiński. W pierwszej kolejności ruch ma zostać zamknięty na ulicy Sierakowskiego, a dopiero po zakończeniu prac na tym odcinku przyjdzie czas na okresowe wyłączenie z ruchu ulicy Kościuszki. W najbliższym czasie mają się odbywać prace w obrębie samego pl. Kisiela.
– Co najwyżej możemy uniemożliwić parkowanie przy placu, ale ruch będzie się odbywał normalnie – mówi Rasiński. Inwestycja ta powinna zostać zrealizowana do końca roku.
– Planowane terminy ograniczeń w ruchu ogłosimy na stronie internetowej urzędu i w mediach na tydzień przed zamknięciem – informuje naczelnik Biura Promocji Łukasz Wyleziński.