Karczunkowską otworzą w sobotę?

1
425

PKP PLK planuje w sobotę otworzyć przejazd tymczasowy na Karczunkowskiej. Tę datę ma jednak potwierdzić dzisiaj.
Przejazd tymczasowy miał być gotowy w grudniu, potem pod koniec lutego. Obecny termin 1 kwietnia jest jednak o tyle prawdopodobny, że w zasadzie wszystko jest już gotowe – nakładki asfaltowe na drogach dojazdowych, betonowe płyty na przejeździe oraz szlabany, przejazd będzie miał bowiem kategorię A, bezpieczeństwa przez 24 h na dobę będzie pilnował dróżnik.
Przejazd znajduje się za krawędzią peronu odjazdowego w stronę Warszawy. Od strony Zgorzały zjedziemy w ulicę Gogolińską, przejedziemy przez przejazd i objeżdżając Biedronkę, wyjedziemy na Karczunkowską.
Tymczasowy przejazd ma obowiązywać do początku roku 2018, ponieważ wiadukt nad torami, który wykonawca ma zacząć teraz budować, ma być gotowy do końca grudnia. Czy to się uda, nie wiadomo, natomiast umożliwienie przejazdu przez tory na czas budowy i tak będzie sporym ułatwieniem.

1 KOMENTARZ

  1. Gotowa jest tylko połowa przejazdu tymczasowego od strony Biedronki. Od strony Zagorzały wykonane jest tylko poszerzenie ul Gogolińskiej. Brakuje połączenia asfaltu ul Gogolińskiej z ul Karczunkowską, czyli ok 200m. Wątpię żeby udało się zrobić to dzisiaj, skoro nie dało się od kilku miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię