Kamery nadal ślepe

0
410

Monitoring w parku ciągle nie działa, ale urzędnicy zapewniają, że to ostatnie chwile przed jego uruchomieniem.

 

Od jesieni możemy cieszyć się zrewitalizowanym parkiem miejskim. Za chwilę zaczyna się wiosna, miejska zieleń za kilka tygodni objawi się w pełnej okazałości, a temperatury będą zachęcały do spędzania czasu w parku. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa. W parku bowiem, zarówno ze względu na bezpieczeństwo spacerowiczów jak i utrzymanie porządku, zainstalowano aż 40 kamer monitoringu. Niestety jesienią, kiedy park został w końcu oddany do użytku, monitoring wciąż nie został uruchomiony.

– Wkrótce, za tydzień lub dwa, zostanie uruchomiony, czekamy na przyłącze energetyczne. – informował pod koniec września 2017 r. Łukasz Wyleziński z Biura Promocji. – Na początku kamery będą tylko rejestrowały obraz (zakupiony jest już rejestrator), w kolejnym etapie zostaną podłączone do centrum monitoringu i będzie wtedy możliwy podgląd online na sytuację w parku – dodał. 

Niestety przyłącze nadal nie jest wykonane, choć, jak zapewnia Patrycja Zych z Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych, już dwa tygodnie temu pracownicy zakładu energetycznego pojawili się w parku. O tym, że prace zmierzają do szczęśliwego finału, zapewnia również komendant straży miejskiej Mariusz Łodyga.

– Wszystko mamy gotowe, umowa z wykonawcą systemu operacyjnego jest podpisana, czekamy tylko na przyłącze energetyczne – podkreśla. – Jak tylko będziemy mieć prąd, wykonawca wejdzie i sfinalizuje prace, bo jemu też będzie zależało na jak najszybszej wypłacie – tłumaczy Łodyga. – Zapewniam, że nam również zależy na tym, żeby monitoring w parku działał jak najszybciej. 

Niebawem przekonany się, czy ten wyścig wygra wiosna, czy energetycy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię