Jutro sesja

0
341

Na czwartek 26 marca została zwołana kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Na poprzedniej nie było kworum.

Na poprzedniej sesji nadzwyczajnej zwołanej na 19 marca pojawiło się tylko ośmioro radnych. Absencja części z nich wynikała z lęku przed koronawirusem. Nie przekonało ich, że stanowiska radnych umieszczono w odległości 2 metrów od siebie oraz zdezynfekowano pomieszczenie, w którym mieli obradować i zagwarantowano środki ochrony osobistej. Ponieważ nie było kworum, nie mogło być przeprowadzone głosowanie nad żadnymi uchwałami.

– Jeszcze raz wystąpię do przewodniczącego o zwołanie w przyszłym tygodniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej – zapowiedział Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz Góry Kalwarii. – Konieczne jest przyjęcie uchwał, które pozwolą na przesunięcia finansowe służące zabezpieczeniu środków na zagospodarowanie i transport odpadów komunalnych po 31 marca tego roku. Uchwały takie może podjąć tylko na sesji.

Na środę 25 marca zaplanowana była zwykła comiesięczna sesja. Nie została jednak zwołana przez przewodniczącego rady Jana Rokitę. Wcześniej Rokita odwołał komisję prezydialną.

– Radni doszli do porozumienia i na prośbę burmistrza przewodniczący zwołał sesję nadzwyczajną na najbliższy czwartek – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza. – Oczywiście ponownie zostaną zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa, żeby wszyscy czuli się możliwie komfortowo.

Sesja rozpocznie się o godzinie 15.30 w czwartek 26 marca w sali Ośrodka Kultury przy ulicy Białka.