Jeszcze większe korki na DK79. Rozpoczyna się remont mostu nad Jeziorką

1
2744

GDDKiA rozpoczyna przebudowę mostu nad Jeziorką na granicy Piaseczna i Żabieńca. Od 24 września kierowców czekają spore utrudnienia na DK79.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że w czwartek 24 września rozpocznie się remont mostu w ciągu DK79 nad rzeką Jeziorką na granicy Piaseczna i Żabieńca.

– Zasadnicze prace będą polegały na remoncie konstrukcji betonowej obiektu. Podczas wykonywania robót ruch będzie poprowadzony wahadłowo (z sygnalizacja świetlną) oraz będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h – czytamy w komunikacie.

W związku z tym, że i bez ruchu wahadłowego na tym odcinku droga się korkuje, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość lub szukać alternatywnych tras.

Utrudnienia powinny potrwać około miesiąca. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to 15 grudnia br. Wartość inwestycji wynosi 1,4 mln zł.

Czytaj także: Skrzyżowanie DK79 w Żabieńcu i Baniosze. Będzie bezpieczniej, ale kiedy?

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli remont ma trwać około miesiąca jaki sens było robić go po wakacjach, gdy jest mega duży ruch na tej wylotówce. Zatykacie właściwie jedyną sensowną arterię wylotową z Piaseczna w tym rejonie. Znacznie lepszym czasem byłyby wakacje, ale nie, musieli zrobić to wtedy, kiedy najbardziej ludziom utrudnią życie. Mieszkam tuż obok i uważam, że GDDKIA po raz kolejny pokazuje, że ma nas kierowców i mieszkańców w d. Wstyd i hańba drogowcy z GDDKIA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię