„Jedynka” prawie na finiszu

274

Kuchnia i stołówka wystartują po wakacjach. Na nową halę sportową uczniowie poczekają nieco dłużej.

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Gotowa jest już część, w której zlokalizowane są kuchnia oraz stołówka.

– Trwają tam odbiory techniczne i realizowane są zamówienia na niezbędne meble i wyposażenie – poinformował nas burmistrz Kazimierz Jańczuk. Z nowej stołówki uczniowie będą korzystać od pierwszych dni września. Nieco dłużej poczekają na zajęcia sportowe w nowej hali. Wprawdzie z zewnątrz budynek jest już gotowy, zagospodarowano nawet przestrzeń wokół dobudówki, ale wewnątrz trwają jeszcze prace wykończeniowe.

– Robotnicy między innymi malują ściany, wykonują sufity podwieszane, montują urządzenia sanitarne i wyposażenie sportowe – informuje Antoni Pomianowski z Urzędu Gminy. – Całość ma być gotowa do 30 września, aby jeszcze tej jesieni mogła służyć uczniom i nauczycielom – zapewnia. Do nowej, przestronnej hali sportowej z szatniami, łazienkami i zapleczem magazynowym, uczniowie dotrą łącznikiem. Oprócz zaplecza sportowego w nowej części powstaną też 3 sale lekcyjne. Łączny koszt rozbudowy szkoły przy ul. Wojewódzkiej 12 to ponad 10,6 mln zł.