Jadłodzielnia znowu otwarta

0
467

Piaseczyńska jadłodzielnia wznowiła działalność po przerwie związanej z epidemią.

Piaseczyńska jadłodzielnia przy ul. Warszawskiej 1 została otwarta na początku lipca ubiegłego roku. Miejscem, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego opiekuje się  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie. Po ogłoszeniu stanu epidemii miejsce, w którym można dzielić się produktami spożywczymi zostało zamknięte.

MGOPS poinformował, że jadłodzielnia ponownie została otwarta w poniedziałek 5 października. Dlaczego teraz, kiedy rośnie liczba zakażeń?

– Bardzo duże były naciski mieszkańców, aby otworzyć jadłodzielnię– wyjaśnia Wioletta Urban z MGOPS w Piasecznie. – Argumentowali, że wszędzie indziej takie punkty działają, tylko u nas nie.

Gmina zatroszczyła się więc o pojemnik z płynem dezynfekującym, zamieszczono też informację o konieczności przebywaniu wewnątrz tylko jednej osoby.

– Ponownie skontaktujemy się też z lokalnymi przedsiębiorcami i sklepami i poprosimy o dostarczanie do jadłodzielni produktów spożywczych, które mogłyby się zmarnować – zapewnia Wioletta Urban.

Piaseczyńska jadłodzielnia otwarta jest w godzinach 7.30. – 18.30. Zachęcamy do dzielenia się posiłkami i produktami spożywczymi.

Czytaj także: Kwesty na cmentarzach nie będzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię