Interna już działa

0
808

Oddział wewnętrzny szpitala św. Anny w Piasecznie wznowił przyjęcia pacjentów.

Decyzję o wstrzymaniu przyjęć nowych pacjentów dyrekcja szpitala podjęła w połowie kwietnia. Kryzys rozpoczął się już w grudniu ubiegłego roku, kiedy wymówienia złożyło 4 z 5 lekarzy pracujących na liczącym 46 łóżek oddziale. Już wtedy szpital przygotowywał się do wstrzymania przyjęć nowych pacjentów od 1 lutego bieżącego roku. Pacjenci byli jednak nadal przyjmowani, wydawało się więc, że kryzys został  zażegnany. Niestety 18 kwietnia starostwo powiatowe poinformowało, że szpital zawiesza przyjęcia na oddział internistyczny w związku z tym, że na oddziale pracowało już tylko dwóch lekarzy, w tym nowy ordynator.

– Od końca ubiegłego roku podejmujemy intensywne wysiłki, aby zapewnić niezbędną i gwarantującą bezpieczeństwo pacjentów obsadę lekarską na internie – mówiła wówczas Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik spółki EMC Instytut Medyczny SA, do której należy szpital. – Dzięki tej determinacji oddział przyjmował pacjentów w styczniu, lutym i marcu. Od lutego oddziałem kieruje nowy ordynator i cały czas prowadzone są rozmowy z lekarzami chętnymi do podjęcia pracy w Piasecznie. Dlatego wniosek o zawieszenie pracy oddziału złożyliśmy na maksymalnie 30 dni. Mamy podstawy sądzić, że będzie to czas wystarczający do uzupełnienia kadry i przywrócenia normalnej pracy oddziału – zapowiadała. Rzeczywiście przerwa trwała niewiele ponad dwa tygodnie. Przyjmowanie pacjentów wznowiono w dniu 5 maja.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uzupełniliśmy brakującą kadrę lekarską. Mamy obecnie zespól 4 lekarzy na oddziale oraz obstawione dyżury. W związku z tym oddział powrócił do normalnej pracy i mamy nadzieję, że jego sytuacja pozostanie stabilna. Dziękujemy wszystkim pacjentom i mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość – mówi Anna Szewczuk-Łebska