Gruzin kopiował sygnały z kluczyków samochodowych

0
2620

Dzielnicowi z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 38-letniego obywatela Gruzji podejrzewanego o dokonywanie włamań do samochodów.

Czujność policjantów z lesznowolskiego komisariatu pozwoliła zatrzymać obcokrajowca podejrzanego o dokonywanie włamań do pojazdów.

– Dzielnicowi z lesznowolskiego komisariatu podczas patrolu zwrócili uwagę na toyotę z dolnośląskim numerem rejestracyjnym. Dalsze czynności na parkingu przed centrum handlowym były jeszcze ciekawsze. Przednia szyba pojazdu posiadała nalepkę kontrolną z Wołomina – relacjonuje nadkom. Jarosław Sawicki z KPP Piaseczno. Za kierownicą policjanci zastali 38-letniego obywatela Gruzji. Podczas kontroli wewnątrz pojazdu ujawniono między innymi urządzenie do kopiowania sygnałów z kluczyków samochodowych, a także przedmioty służące do kradzieży pojazdów metodą na kolec. W tym wkręty, wiertarki i zagięte śrubokręty.

Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty karne dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem, między innymi za dokonanie we wrześniu bieżącego roku włamanie do mercedesa, poprzez skopiowanie sygnału pilota, a następnie kradzieży z jego wnętrza 25 000 złotych.

– Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie – informuje rzecznik piaseczyńskiej komendy.

Czytaj także: Pościg za mercedesem z Magdalenki do Białołęki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię