Groził i obrażał kontrolerów – poniesie karę

0
487

Sąd Rejonowy w Piasecznie zajął się sprawą znieważenia kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania. Oskarżony ma zapłacić 5 tys. złotych kary.

Kontrolerzy parkingowi nierzadko spotykają się z nieprzyjemnymi reakcjami kierowców, kiedy wystawiają kwit opłaty dodatkowej za brak ważnego biletu parkingowego. Podobne problemy zdarzają się strażnikom miejskim i tot nie tylko w przypadku wystawiania mandatów z niezgodne z prawem parkowanie.

Jeden z „krewkich” kierowców najprawdopodobniej poniesie bolesne konsekwencje za swoje zachowanie wobec dwóch piaseczyńskich kontrolerów parkingowych. Jak informuje Gmina Piaseczno, w dniu 27 października 2021 r. Sąd Rejonowy w Piasecznie wydał wyrok nakazowy osobie oskarżonej o znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Zgodnie z art. 226 Kodeksu karnego § 1. „Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Jak wynika z informacji opublikowanych przez gminę, Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał oskarżenie za zasadne. Kierowca, który znieważył kontrolerów oraz kierował pod ich adresem groźby uszkodzenia ciała, został uznany za winnego zarzucanych mu czynów i musi zapłacić 4 tys. zł. grzywny oraz po 500 zł nawiązki dla każdego z pokrzywdzonych.

– Apelujemy o przestrzeganie zasad kultury i współżycia społecznego w kontakcie z wszystkimi pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Kontrolerzy strefy parkowania, podobnie jak strażnicy miejscy, wykonują swoje obowiązki i sprawdzają, czy przepisy prawa, w tym prawa lokalnego, są przestrzegane – czytamy na stronie internetowej gminy.

Czytaj również: Uwaga, zmiana organizacji na ul. Zgoda!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię