Graniczna po całości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdy tylko odpuszczą mrozy, nowy wykonawca wróci do modernizacji ul. Granicznej w Zalesiu Dolnym. Na całej długości ulicy.

 

We wrześniu ubiegłego roku gmina ogłosiła przetarg na remont gruntowego odcinka ul. Granicznej w Zalesiu Dolnym. Fragment drogi od ul. Sosnowej do ul. Wilanowskiej miał się doczekać asfaltu. Wykonawca rozpoczął prace, ale niedługo później zostały one przerwane.

– Na odcinku ul. Granicznej przerwano roboty w październiku z powodu nieprawidłowości projektowo-wykonawczych – poinformował w grudniu naszego czytelnika Bogdan Krawczyk z Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego. Zapewnił, że gmina zabezpieczyła środki na dokończenie zadania w budżecie na 2018 r. oraz przymierza się do położenia nowego asfaltu na pozostałym odcinku jezdni. Jak udało nam się ustalić, przyczyną wstrzymania prac była rozbieżność między projektem a zastaną sytuacją. Chodzi głównie o lokalizację słupów telekomunikacyjnych i niezbędną dla ruchu dwukierunkowego szerokość jezdni. Ponowny przetarg na oba zadania zakończył się w lutym. Wygrał go ten sam wykonawca, który za kwotę 580 tys. złotych w ciągu 30-40 dni od podpisania umowy ma zapewnić nową nawierzchnię na całej długości jednej z dróg dojazdowych do Górek Szymona. Oczywiście prace rozpoczną się, gdy pozwoli na to pogoda.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama