Grand Prix na 10-lecie MKS Piaseczno

0
741

Wszystkim zawodnikom sekcji pływackiej MKS Piaseczno należą się brawa za ich osiągnięcia.

Pod koniec czerwca na pływalni GOSiR przy ulicy Sikorskiego w Piasecznie odbyło się wyjątkowe, jubileuszowe Grand Prix z okazji 10-lecia sekcji pływackiej MKS Piaseczno. Podczas otwarcia zawodów pojawili się między innymi włodarze gminy Piaseczno, którzy odebrali pamiątkowe medale za wkład pracy w rozwój piaseczyńskiej sekcji pływackiej. Uhonorowane zostały również osoby, które w sposób wyjątkowy przyczyniły się do sukcesów pływaków MKS Piaseczno, a także trenerzy sekcji na co dzień pracujący z młodymi pływakami, będący współautorami ich sukcesów: Małgorzata Michalska, Gabriel Turczyński, Kamil Szulik i Jakub Sobala.

sport, pływanie, Piaseczno
Fotografia Parzuchowscy

Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja sportowa. W zawodach brało udział ponad 160 zawodników, a wśród nich Antoni Kałużyński (MUKP Warszawianka), multimedalista, aktualny Mistrz Polski Seniorów na 400 metrów stylem dowolnym a także rekordzista Polski. Na pływalni pojawiły się również byłe zawodniczki MKS Piaseczno – Martyna Jabłońska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, obecnie trenująca w klubie G-8 Bielany, oraz Angelika Ćwil, także utytułowana wychowanka MKS Piaseczno.

sport, pływanie, Piaseczno
Fot. Parzuchowscy

Obecność uznanych zawodników zmobilizowała młodych pływaków do jeszcze większego wysiłku podczas ich rywalizacji. Klasyfikacja indywidualna objęła 73 konkurencje w podziale na roczniki oraz na dziewczęta i chłopców. Zawodnicy MKS Piaseczno stawali na najwyższym stopniu podium w 29 konkurencjach. W klasyfikacji końcowej tytuły najlepszego zawodnika w poszczególnych rocznikach powędrowały aż do 8 reprezentantów klubu.

Ostatnie dwie konkurencje podczas Grand Prix okazały się bardzo emocjonujące. Wyścig australijski to widowiskowa formuła startów rozgrywanych na zasadzie przeprowadzenia 5 serii po 50 metrów stylem dowolnym. Po każdym starcie eliminuje się zawodnika, który dopłynął jako ostatni.

sport, pływanie, Piaseczno
Fot. Parzuchowscy

– W wyścigu australijskim zobaczyliśmy najmocniejszych pływaków. Walkę do samego końca toczyli ze sobą: Wiktor Tkacz (MKS Piaseczno) i Antoni Kałużyński (MUKP Warszawianka). Ostatecznie z wynikiem 24,57 wygrał reprezentant Piaseczna. Wśród pań równie mocno rywalizowały dwie zawodniczki: Oliwia Samoraj (MKS Piaseczno) i Martyna Jabłońska (kiedyś Piaseczno, obecnie G-8 Bielany). Tutaj nasza reprezentantka musiała uznać wyższość swojej bardziej doświadczonej koleżanki. Martyna Jabłońska wygrała wyścig finałowy z czasem 26,93 – relacjonuje MKS Piaseczno.

Jako ostatnie wystartowały sztafety rodzinne składające się z 1 rodzica i 2 dzieci. Na starcie stanęło aż 11 zespołów. Nie brakowało emocji i żywego dopingu.

sport, pływanie, Piaseczno
Fot. Parzuchowscy

Rywalizację sportową zakończyły dekoracje dla najlepszych pływaków. Wszystkim zawodnikom piaseczyńskiej sekcji pływackiej należą się wielkie brawa za pracę, jaką wykonali w tym sezonie. Dzięki poświęceniu i wielogodzinnym treningom udało się pobić wiele życiówek i cieszyć się z wysokich lokat.

Czytaj również: Rusza przebudowa skrzyżowania przy Tolku. Jakie czekają nas utrudnienia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię